Vă invităm la Simpozionul Internațional de Matematici Interdisciplinare și la Workshop-ul Internațional de Matematici Interdisciplinare pentru studenți,ISIM & ISWIM 2024, începând cu 26.06.2024, ora 9.00 la Sala Senatului UNSTPB.

Invitatia oficiala aici.

Evenimentul stiintific este organizat de Universitatea Națională de Știință și Tehnologie Politehnica București - Centrul de Cercetare și Instruire în Tehnici Inovative de Matematici Aplicate în Inginerie ”Traian Lalescu” (CiTi) în colaborare cu Academia Tehnică Militară „Ferdinand I” , cu  sprijinul Societăţii de Științe Matematice din România, al Facultății de Științe Aplicate-Departamentul de Metode și Modele Matematice, precum și al Facultății de Inginerie Industrială și Robotică.

Scopul principal al evenimentului este acela de a reuni cercetători, seniori și juniori, elevi și studenți într- un dialog comun în domeniul Matematicilor Aplicate cu impact în toate domeniile științelor inginerești, precum și din alte domenii fundamentale care utilizează instrumentul matematic, pentru a identifica teme de cercetare, a realiza schimb de experiență, bune practici.
Dezbaterile se vor concentra atât pe cercetarea cât și pe educația matematică, cu accent pe discutarea problemelor metodologice și promovarea unor tehnici matematice inovatoare cu o aplicație largă în diferite domenii.

Mai multe detalii la : https://isimconference.eu/