Serviciul German de Schimb Academic (DAAD) oferă peste 100 de burse individuale pentru studenţi, absolvenţi, doctoranzi şi cercetători pentru anul universitar 2013/2014. Se poate aplica pentru ?coli de vară/cursuri de limbă, studii de masterat şi stagii de cercetare în cadrul universităţilor din Germania.
În cadrul programelor de masterat şi a stagiilor de cercetare se poate aplica şi în limba engleză.

Informaţii detaliate referitoare la condiţiile de aplicare, actele necesare şi serviciile incluse obţineţi de pe site-ul DAAD: www.daad.ro

Selecţie din oferta de burse pentru anul universitar 2013/2014

Termenul-limita pentru aplicaţii este 15 Noiembrie 2012 (in cazul cursurilor de vară termenul-limită este 30 Noiembrie 2012)

Miercuri, 7 Noiembrie 2012, are loc o sesiune de informare cu privire la aceste burse in sala CB 105/IMST.

Vă rog transmiteţi aceste informaţii colegilor dumneavoastră si studenţilor.

Pentru mai multe informaţii, vă stau la dispoziţie următoarele adrese: Această adresă de email este protejată contra spambots. Trebuie să activați JavaScript pentru a o vedea. sau Această adresă de email este protejată contra spambots. Trebuie să activați JavaScript pentru a o vedea..

Stagii de cercetare pentru cadre didactice universitare şi cercetători

Burse de cercetare pentru doctoranzi şi tineri cercetători

Cursuri universitare de vară în Germania pentru studenţi şi absolvenţi străini