Universitatea Tehnica "Gheorghe Asachi" din Iasi organizeaza "Targul de Inventii si Idei Practice Constantin-Marin Antohi", editia a XII-a, in format on-line, pe platforma Microsoft Teams a universitatii.

Informatii despre acest eveniment se gasesc la adresa: https://www.inventica-sir.ro/events.html.

Vor fi doua categorii de participanti: inventatori consacrati si tineri inventatori. Pentru tinerii inventatori va fi organizata o sectiune speciala unde se vor prezenta ideile tehnice ce vor fi jurizate de care o echipa UEFISCDI, cele mai bune lucrari vor fi sprijinite pentru a fi transpuse in cereri de brevet iar premiile vor consta in bani pentru plata partiala a taxelor de brevetare (inregistrare + publicare CBI).

Gasiti aici template-uri (template1/template2) pentru editarea lucrarilor si aici un exemplu de prezentare. Prezentarile sunt gandite pentru a putea fi editate intr-un timp scurt, fara eforturi mari.

Invitatia o puteti accesa aici.

Nu se percep taxe de participare.

Mult succes!