imagine garret

Dragi Studenti,

Daca sunteti in cautarea celei mai bune variante de practica in domeniul automotive, GARRETT MOTION ROMANIA si-a deschis portile pentru candidati dornici sa isi desfasoare stagiul de practica in fabrica din Bd. Iuliu Maniu, nr.244A, Sector 6, Bucuresti.

Stagiile de practică sunt considerate a fi drept o primă ocazie de valorificare a cunoştinţelor teoretice într-un context real.

Cu ce ne ocupam?

Garrett Motion este unul dintre cei mai cunoscuţi furnizori de tehnologie din industria auto, soluţiile companiei contribuind la îmbunătăţirea eficienţei, emisiilor, siguranţei şi conectivităţii vehiculelor. Portofoliul companiei include atât produse dedicate sistemelor de propulsie clasice, cât şi a celor hibride şi electrice, cât şi soluţii software dedicate vehiculelor şi flotelor.

Prezentă de peste 20 de ani în Bucureşti, compania operează în România cea mai mare fabrică de turbosuflante Garrett din lume, un centru de dezvoltare software şi un centru de servicii corporate.

program practica garret

Etapele urmatoare:

Depunerea candidaturii

Primire invitatie la interviu

Prezentarea departamentelor si interviul de grup

Selectia candidatior

Programarea la examenul medical

Sustinerea examenului medical ( medicina muncii)

Inceperea perioadei de practica

Departamente din cadrul Garrett disponibile pentru practica:

Pot aplica studenti de anul III pana pe 28 mai 2024.

DEPARTAMENT

LOCURI