DAAD ofera burse pentru studenti (cursuri universitare de vara in limba Germana), absolventi (masterat la o universitate in Germania in limba Germana sau limba Engleza) si stagii de cercetare (de scurta sau lunga durata) pentru doctoranzi si tineri cercetatori.

Data limita pentru inscriere este 15 Noiembrie 2015 (pentru burse de masterat si stagii de cercetare) si 1 Decembrie 2015 (pentru cursuri universitare de vara).

Mai multe informatii gasiti pe pagina www.daad.ro si pe durata prezentarii sustinute de catre DAAD in cadrul Universitatii Politehnica Bucuresti, care va avea loc la sfarsitul lunii octombrie/inceputul lunii noiembrie. Datele vor fi afisate aici.
Mai multe informaţii puteti obtine prin Lector – DAAD Petra Löffler – Această adresă de email este protejată contra spambots. Trebuie să activați JavaScript pentru a o vedea.
(Consiliere: luni 14-16, marti 10-12, mediateca/JA 102)